עולים בידידות

סיוע בעלייתם לישראל ובקליטתם של יהודים מכל רחבי העולם. מההכנה דרך הרישום לעלייה עד לשילוב מלא בביתם החדש בישראל

חברי קהילות יהודיות רבות ברחבי העולם, ניצבים מול מציאות יום יומית לא קלה. בנוסף לקשיים הנובעים מיהדותם, רבים מהם, סובלים מאנטישמיות או אפליה,  נמצאים ואינם נהנים מזכויות סוציאליות או ביטוח רפואי. אנחנו בקרן לידידות פועלים על מנת לסייע בעלייה לכל יהודי או יהודיה השרוי במצוקה, ומשתדלים להעניק לכל עולה חוויית עלייה חיובית, משמעותית ותומכת, בהתאם לצרכיו, שאיפותיו ויכולותיו.

הסוד להבטחת המשך עלייתם של יהודים לישראל טמון לדעתנו בשילוב בין חווית עלייה מוצלחת לתהליך קליטה משמעותי, המסייע לעולים בצעדיהם הראשונים ובהשתלבותם החברתית והתעסוקתית. לכן אנו משקיעים ביצירת חבילת סיוע פרטנית לכל עולה, בהתאם למצבו הייחודי, הכוללת: סיוע ראשוני בדיור, מענקי הסתגלות, קשר עם גורמי תעסוקה, ליווי חברתי ועוד. באמצעות מערך השטח שלנו, אנו מלווים כל עולה במשך שישה חודשים מיום עלייתו,  על מנת לסייע לו להתחיל את חייו החדשים בישראל באופן הטוב ביותר.

תהליך העלייה והקליטה בעזרת הקרן לידידות

נציגי הקרן ברחבי העולם, פועלים לעידוד העלייה בקרב אוכלוסיות היעד, ומסייעים לעולים, בתהליכי הרישום וקבלת הזכאות לעלייה מול הרשויות  בישראל. העולים הזכאים משתתפים בסמינר הכנה, ונהנים ממענק עלייה,  מימון כרטיסי טיסה מימון משקל עודף לכל אדם, קבלת פנים חמה  בישראל, וליווי מקצועי וקשוב למשך ששת החודשים הראשונים שלהם בישראל.

הנגשת מידע למתעניינים בעלייה

באמצעות פרסומים ברשתות חברתיות, בקונסוליות ומרכזים יהודיים, בחוגי בית, בסמינרים ובמפגשי מתעניינים, אנו מוסרים למי שמבקשים לעלות לישראל, מידע ראשוני אודות אפשרויות העלייה העומדות בפניהם, והדרכים המגוונות בהן הקרן לידידות יכולה לסייע להם.

רישום לעלייה

תהליך הרישום העצמאי לעלייה עלול להיות מאתגר, בעיקר עבור אוכלוסיות מבוגרות. על מנת להפוך אותו לקל יותר עבור המועמדים, אנו מעמידים לרשות העולים הפוטנציאלים,  נציגים מקומיים המכירים היטב את תהליך הרישום ומסייעים להם לבצע אותו ביעילות.

ראיון אישי

לאחר סיומו של תהליך הרישום, מקיימים נציגי הקרן לידידות, ראיונות אישיים עם כל עולה ועולה. במהלך ראיונות אלה, שומעים העולים על הצפוי להם בהמשך התהליך ומשתפים את המראיינים בפרטי מידע המאפשרים לנו ליצור עבורם מסלול מותאם אישית

סמינר הכנה

בסמוך למועד עלייתם מסיעים את העולים החדשים עם המטלטלים אותם הם מתכוונים להביא איתם, לסמינר הכנה לחיים בישראל, הסמינר בו משתתפים מומחים בתחומי התעסוקה, החינוך והבריאות, ונציגי ערים קולטות, מעניק לעולים החדשים כלים שימושיים להתאקלמות יעילה ומהירה בביתם החדש .

מענק עלייה

העולים באמצעות הקרן לידידות נהנים מסיוע כספי לכל מבוגר ולכל ילד. סיוע זה מוענק בתוספת לסל הקליטה ולהטבות השונות להם זכאים עולים חדשים מטעם משרד הקליטה, על מנת להקל על העולים החדשים את צעדיהם הראשונים בישראל.

מימון כרטיסי טיסה

הטסת העולים לישראל ממומנת במלואה על ידי הקרן לידידות, המאפשרת לכל משפחה לקחת איתה שלוש מזוודות עבור כל אדם שגילו מעל שנתיים. כדי שבני המשפחה לא יאלצו להשאיר מאחור את הדברים החשובים באמת.

קבלת פנים

מיד עם הנחיתה בישראל וקבלת תעודות הזהות החדשות, עורכים מתנדבי הקרן לידידות קבלת פנים חגיגית לעולים החדשים. קבלת הפנים המרגשת מתקיימת בעולם הנוסעים הנכנסים בנמל התעופה, מעניקה לעולים החדשים תחושה שהם רצויים ומוערכים בביתם החדש.

הסעה לכתובת הראשונה בישראל

בתיאום עם משרד הקליטה אנו מסיעים את האזרחים הישראלים החדשים והנרגשים והמטען איתו הגיעו, אל כתובתם הראשונה בישראל, ומסייעים להם ליצור קשר ראשוני עם גורמי הקליטה והסיוע ברשויות השונות.

ליווי ומעקב

אנשי מערך השטח שלנו מלווים את העולים החדשים במשך חצי שנה מיום עלייתם ומסייעים להם להתחיל את חייהם בישראל על הצד הטוב ביותר. נציגי מערך השחר יוצרים קשר עם העולים, מבקרים אותם בבתיהם ומענקים להם את הסיוע הנדרש במקרי הצורך.

מתעניינים בעלייה? צרו איתנו קשר!